Volejbalové centrum nad Metují
Logo VoCe
Aktuality
14.09.2020
Kroužky minivolejbalu ve šk.roce 2020-21
Takže hlásíme všem, že sotva se oddíly/kroužky na školách začaly rozjíždět,
15.11.2019
Tréninky žákovského volejbalu
Rozhodli jsme se, že i na malém městě lze mít i k dětem přístup, jako u
9.12.2016
Proč školní kroužek, Volejbalové centrum i Volejbalový svaz?
Děti se registrují jak ve školním kroužku, tak i ve Volejbalovém centru a jeho

Tréninky žákovského volejbalu

Rozhodli jsme se, že i na malém městě lze mít i k dětem přístup, jako u velkých „profi“ oddílů. Nikoliv proto, abychom byli jako oni, abychom si hráli na „profi“ … ale prostě proto, že jsme přesvědčeni, že to je tak správné. Máme výběrový oddíl 10-12 letých dětí, kde jsme dětem již nastavili tréninky 3x týdně. Volejbal hrají jen 2x a třetí den v týdnu pak věnujeme jejich zdravotnímu a všesportovnímu rozvoji.

Děti tak každý pátek po dobu dvou měsíců mají RHB cvičení s fyzioterapeutkou a v rámci této rehabilitace se snaží preventivně řešit špatné držení těla i kompenzovat tréninkovou zátěž.

Další dva navazující měsíce chodíme s dětmi do bazénu na výuku plavání. Chceme posílit jejich imunitu i fyzickou odolnost, ve vodě si pořádně zamakat a potom i uvolnit svaly.

Následující dva měsíce pak pracujeme s dětmi na nestabilních plochách a posilujeme s vlastním tělem, vše zaměřujeme hlavně na posílení středu těla. V rámci toho spolupracujeme i s fyzioterapeuty z profesionální hradecké RED CLINIK.

A pak se znovu vrhneme do bazénu a celou sérii zakončíme na konci sezóny opět RHB cvičením.

Takže náš tréninkový cyklus pak vypadá takto:

  • volejbal naplno 2x týdně

  • Cvičení RHB
  • Plavání
  • Posilování
  • Plavání
  • Cvičení RHB

Možná to vypadá, že si hrajeme na hogo-fogo, ale nám přijde, že si to ty děti jednoduše zaslouží. A jestli to jde nebo nejde – je to věc rozhodnutí každého z nás. A ve VoCe jsme se rozhodli, že to půjde a že pro to uděláme maximum. Prostě trénujeme volejbal srdcem :-)


generální partner

partneři a sponzoři

Partneří a sponzoři Apolo CZAMMANNMŠMTCONTproPojištění ZajíčekProfiQuality